Polska pomaga

Tyle darów rok nam przyniósł

6 stycznia, o godz. 15.10 TVP1 i TVP Polonia pokaże koncert „Tyle darów rok nam przyniósł - Polska Pomaga". Koncert będzie stanowił podsumowanie efektów poszczególnych akcji charytatywnych, jak również pokaże stopień zaangażowania polskiego społeczeństwa, czego przykładem są niektórzy zaproszeni do udziału artyści.

Koncert ma być płaszczyzną spotkania wszystkich, dla których ważne jest przesłanie Święta Trzech Króli oraz szczera potrzeba niesienia pomocy i tworzenia wspólnoty.

Koncert poprowadzi Jan Pospieszalski i Ola Rosiak, a wystąpią w nim m.in. Sound&Grace, Halina Frąckowiak, Natalia Szroeder, Maleo, Krzysztof Antkowiak, Andrzej Lampert. Artyści wystąpią w zaskakujących duetach , a w repertuarze znajdą się nowe, specjalnie przygotowane aranżacje kolęd , pastorałek i piosenek świątecznych.

Święto Trzech Króli daje asumpt, aby podjąć temat obdarowywania i niesienia pomocy potrzebującym ludziom. Okazuje się – co najlepiej zauważyć w okresie Świat Bożonarodzeniowych – że jesteśmy społeczeństwem wrażliwym na biedę i krzywdę innych, angażującym się aktywnie w różne akcje charytatywne. Ten koncert będzie dedykowany właśnie takim działaniom , które pomagają innym w doraźnej potrzebie, a także pozwalają zmienić swoje życie. Niewątpliwie najbardziej rozwiniętą i efektywną działalność, a przy tym pozostającą w cieniu medialnym, prowadzi Caritas Polska, która organizuje liczne akcje, od „Wirtualnej choinki” czy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” po „Skrzydła”, na co dzień prowadzi liczne domy opieki i świetlice i wspomaga utalentowane dzieci. Koncert będzie więc okazją, by przedstawić historie obdarowanych, jak również tych, którzy zawiadują, do kogo musi trafić pomoc.

Telewizja Polska ma szczególną rolę we wspomaganiu akcji charytatywnych, stając się platformą , która propaguje dane działania i aktywizuje do czynnego włączenia się. Jako instytucja sama też podejmuje własne, m.in. dzięki programom, które jak np. Sprawa dla Reportera” Elżbiety Jaworowicz polegają nie tylko na medialnej interwencji i nagłośnieniu spraw, ale również doprowadzają do rozwiązania problemów bohaterów.