Polska pomaga

Wideo

Dawać ludziom nadzieję

Dawać ludziom nadzieję

– Działamy na zewnątrz. Pracujemy wśród ludzi, szczególnie wśród dzieci. Realizujemy charyzmat dziecięctwa duchowego i to jest dla nas najważniejsze dawać ludziom nadzieję – mówi s. Milena Widlińska, karmelitanka Dzieciątka Jezus w Sosnowcu.

Marsz dla życia w Szczecinie

Marsz dla życia w Szczecinie

W Szczecinie odbywa się największy w Polsce Marsz dla życia. – Jest to duże wyzwanie, ale udaje się dzięki całościowemu spojrzeniu na sprawę życia człowieka. Najważniejsze jest zaangażowanie młodych osób w organizowanie i uczestnictwo w marszu – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek.

Misiek do domu samotnej matki i dziecka

Misiek do domu samotnej matki i dziecka

– Razem ze Sławkiem Dębskim, prezesem zagłębiowskiego WOPR, chcemy podarować miśka. Jedziemy z nim do domu samotnej matki i dziecka – mówi Ewa Ryłko, prezes Stowarzyszenia Motocyklowego „Dawcy Uśmiechu”. Stowarzyszenie robi imprezy charytatywne dla 11 domów dziecka.

Pomoc z głębi serca

Pomoc z głębi serca

– Jesteśmy bardzo wrażliwi na tych, którzy potrzebują pomocy. Ale ważne jest byśmy dbali o jakość duchową świadczenia pomocy – by to płynęło z głębi serca, a przed wszystkim było to naśladowanie Jezusa Chrystusa – mówi bp prof. Henryk Wejman, biskup pomocniczy Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

„Polska pomaga” w Wielkanoc

„Polska pomaga” w Wielkanoc

TVP wraz z Caritas kontynuuje akcję „Polska Pomaga” polegającą na niesieniu pomocy, apelowaniu do sumień i wrażliwości. Pokazujemy kiermasz świąteczny w Sosnowcu, zbiórkę darów we wrocławskim Ostrowie Tumskim i rozdanie święconek w Szczecinie.

Orszak dotarł do celu

„Kolęda dobrych ludzi woli”

„Raduj się świecie”

Tyle darów rok nam przyniósł

Tyle darów rok nam przyniósł

6 stycznia, o godz. 15.10 TVP1 i TVP Polonia pokaże koncert „Tyle darów rok nam przyniósł - Polska Pomaga". Koncert będzie stanowił podsumowanie efektów poszczególnych akcji charytatywnych, jak również pokaże stopień zaangażowania polskiego społeczeństwa, czego przykładem są niektórzy zaproszeni do udziału artyści.

Koncert ma być płaszczyzną spotkania wszystkich, dla których ważne jest przesłanie Święta Trzech Króli oraz szczera potrzeba niesienia pomocy i tworzenia wspólnoty.

Koncert poprowadzi Jan Pospieszalski i Ola Rosiak, a wystąpią w nim m.in. Sound&Grace, Halina Frąckowiak, Natalia Szroeder, Maleo, Krzysztof Antkowiak, Andrzej Lampert. Artyści wystąpią w zaskakujących duetach , a w repertuarze znajdą się nowe, specjalnie przygotowane aranżacje kolęd , pastorałek i piosenek świątecznych.

Święto Trzech Króli daje asumpt, aby podjąć temat obdarowywania i niesienia pomocy potrzebującym ludziom. Okazuje się – co najlepiej zauważyć w okresie Świat Bożonarodzeniowych – że jesteśmy społeczeństwem wrażliwym na biedę i krzywdę innych, angażującym się aktywnie w różne akcje charytatywne. Ten koncert będzie dedykowany właśnie takim działaniom , które pomagają innym w doraźnej potrzebie, a także pozwalają zmienić swoje życie. Niewątpliwie najbardziej rozwiniętą i efektywną działalność, a przy tym pozostającą w cieniu medialnym, prowadzi Caritas Polska, która organizuje liczne akcje, od „Wirtualnej choinki” czy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” po „Skrzydła”, na co dzień prowadzi liczne domy opieki i świetlice i wspomaga utalentowane dzieci. Koncert będzie więc okazją, by przedstawić historie obdarowanych, jak również tych, którzy zawiadują, do kogo musi trafić pomoc.

Telewizja Polska ma szczególną rolę we wspomaganiu akcji charytatywnych, stając się platformą , która propaguje dane działania i aktywizuje do czynnego włączenia się. Jako instytucja sama też podejmuje własne, m.in. dzięki programom, które jak np. Sprawa dla Reportera” Elżbiety Jaworowicz polegają nie tylko na medialnej interwencji i nagłośnieniu spraw, ale również doprowadzają do rozwiązania problemów bohaterów.

Świadectwo Marcina

Świadectwo Marcina

Mama Marcina opowiada o chorobie syna i o tym, jaką pomoc uzyskał od Caritas w Poznaniu.